Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco
Rock Street, San Francisco
0

To miasto jest jednym z ciekawszych ośrodków miejskich, jakimi może się pochwalić współczesna Szwecja. Turyści chętnie tu zaglądają, a czekające tu atrakcje z pewnością zasługują na uwagę. Co każdy turysta powinien zobaczyć w czasie wycieczki po tak ciekawym mieście, jakim jest Falkenberg?

Wycieczki po tym mieście warto rozpoczynać od zwiedzenia tutejszej starówki. Jej historia sięga XIII stulecia, choć w czasie jej poznawania można się spotkać z nieco starszymi obiektami. Jednym z nich jest kościół św. Wawrzyńca z XII wieku, który powinien zainteresować nie tylko miłośników sztuki sakralnej. Świątynia ta znana jest dzięki wspaniałym freskom, które skutecznie przyciągają uwagę odwiedzających Falkenberg turystów. Wiele uroku mają też znajdujące się na terenie starówki domki – kolorowe perełki miejskiej architektury, skupione wzdłuż wąskich uliczek o historycznym charakterze. Ciekawym zabytkiem jest tez pobliski most Tullbron, będący interesującą pamiątką z połowy XVIII stulecia.

Miasto to może się pochwalić również ciekawymi placówkami muzealnymi, na zwiedzenie których z pewnością warto znaleźć w czasie wycieczki trochę czasu. Bez wątpienia każdego turystę powinno zainteresować Muzeum Falkenbergu, choć i Muzeum Fotografii, i pobliski browar wzbudzają ogromne emocje wśród gości. W tym ostatnim miejscu, w towarzystwie przewodnika, można zdobyć wiele ciekawych informacji na temat produkcji miejscowego piwa, można tez na miejscu brać udział w urządzanych tu degustacjach. Kto chce, może się też wybrać na teren najstarszej w kraju wytwórni ceramiki, która obecnie promowana jest jako jedna z największych atrakcji na terenie miasta.

Wycieczki po mieście mogą każdemu sprawić wiele radości, choć każdy może się tu przekonać, że Szwecja jest też idealnym miejscem na beztroskie wczasy nad morzem. W pobliżu miasta czeka przecież wiele malowniczych zakątków oraz pięknych kąpielisk, których dodatkowym walorem są wspaniałe plaże. Jedną z najciekawszych w tej części kraju jest Skrea Strand, która osiąga długość 4 km. Pokryta jasnym piaskiem przyciąga, a ponieważ z centrum miasta można do niej dotrzeć w ciągu kwadransa, cieszy się ona ogromnym powodzeniem.

Post Author: Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *